محصولات ما
بزن بریم
محصولات ما

افزونه وردپرس چیست ؟

افزونه به نرم‌ افزار های کوچک گفته می شود که به نرم‌ افزار اصلی قابلیت‌ های. بیشتری را می بخشد. فرض کنیم یک نرم‌ افزار مادر مثل وردپرس داریم. در نتیجه نرم افزار های کوچک تر مثل افزونه ها. به این نرم افزار مادر. قابلیت های زیادی را اضافه می ‌کنند که به آن پلاگین هم گفته می ‌شود. پلاگین ها بر روی هر وب سایتی که نصب می شوند. می توانند امکانات فوق العاده ای را برای وب سایت ایجاد کنند. پس شما برای اینکه بتوانید وب سایت خوبی را ایجاد کنید. بهتر است که از پلاگین ها استفاده کنید که در ادامه سعی می کنم. بیشتر راجع به این نوع از نرم افزارهای کوچک برای شما بگویم. پس با من همراه باشید.

چرا باید از افزونه استفاده کنم؟

وقتی که شما از وردپرس استفاده می کنید. تا بدون نیاز به کد زنی و برنامه نویسی سایتی را طراحی کنید. نیاز به برنامه هایی دارید که بتوانید. بخش های بیشتری از سایت خود را تغییر دهید. از طرفی به برنامه‌ هایی نیاز دارید تا آنها به شما کمک کنند تا در بهینه کردن وب سایت شما کمک بیشتری داشته باشید. از طرفی شما باید از آنها استفاده کنید تا بتوانید سرعت بالا آمدن وب سایت خود را بالا بیاورید. البته قابلیت های افزونه ها فقط به همین موارد ختم نمی ‌شود و موارد دیگری نیز هست که می توانند انجام دهند. یکی از آنها این است که امنیت سایت شما را بالا می ‌برد که امنیت سایت از مواردی است که نیاز هر فردی است که در فضای اینترنت کسب و کار دارد.

پلاگین ها دست ما را در اداره سایت باز نگه می دارند

بله این جمله را سرلوحه کار خود قرار دهید. سعی کنید از چند پلاگین استفاده کنید. این افزونه ها به شما کمک می کنند. تا یک سایت بهینه و خوبی را ایجاد کنید. افرادی که در گوگل کلماتی را سرچ می کنند و به سایت شما وارد می شوند. چند المان را در نظر می‌گیرند که اگر آنها نداشته باشید. مسلما خیلی سریع از وبسایت شما بیرون می روند. یکی از آن سرعت لود سایت شماست. یک سری از پلاگین ها هستند که سرعت لود شدن سایت شما را بالا می برند. باید از آنها استفاده کنید تا انتظار افراد و کاربران را برای ورود به وب سایت خود را کاهش دهید. اما اگر این کار را نکنید. افراد می بینند که برای ورود به وب سایت شما باید زمان زیادی را صرف کنند. پس بر می گردند و وارد وبسایت دیگری می‌شوند. این یعنی مرگ وبسایت شما.

چگونه پلاگین ها را دانلود کنم؟

یکی از بهترین راه هایی که شما می توانید پلاگین ها یا همان به افزونه ها در وردپرس دسترسی داشته باشید. این است که آنها را در بخش سرچ خود وردپرس آنها را جستجو کنید. شاید شما بتوانید از مسیرهای دیگری نیز آنها را دریافت کنید. اما اینجا امنیت است که حرف اول را می زند. اگر شما از همان قسمت وردپرس به جستجوی آن ‌ها بپردازید. می‌ توانید با امنیت بیشتری پلاگین های اصل را دانلود کنید که این می ‌تواند. برای امنیت وب سایت شما خیلی موثر باشد. اما اگر شما بخواهید به دانلود از سایت ها و بخش های ناشناخته دست بزنید. ممکن است امنیت خود را در معرض خطر قرار دهید. چرا که افرادی هستند که برنامه‌ هایی را مانند. افزونه ارائه می ‌دهند که در آن بد افزارها و کد های مخربی. قرار دارد که می‌ تواند وب سایت شما را در معرض هک شدن قرار دهد.

پلاگین های امنیتی چگونه کار می کنند؟

امنیت وب سایت یکی از موضوعات مورد بحث افرادی است که صاحب وب سایت‌ های بزرگ هستند. حتی افرادی که می خواهند به تازگی نیز وب سایت را طراحی کنند. سوالاتی راجع به امنیت وب سایت می پرسند. آنها می‌ خواهند بدانند. آیا وبسایت آنها می‌تواند در برابر خطر هکرها در امان بماند یا خیر. این نوع از پلاگین ها با هدف بهبود امنیت سایت در مقابل هکر ها و بدافزارها خلق شده اند. آنها از وبسایت شما در برابر هکر ها محافظت می کنند و شما اینگونه می توانید. وبسایت خود را از خطراتی که در فضای اینترنت رایج است. مصون نگه دارید. البته وبسایتی که در ابتدا تأسیس می‌شود. نمی‌تواند چنین خطراتی را داشته باشد. اما به مرور وب سایت شما بزرگ‌ تر می‌ شود و بهینه سازی بیشتری با گوگل دارد. می‌تواند خطراتی از طریق این نوع از هکرها داشته باشد. بهتر است از پلاگین‌های استفاده کنید.

انواع مختلف پلاگین ها کدام اند؟

برای اینکه شما بتوانید در وردپرس سایت خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. افزونه های مختلفی ارائه شده است که شما می توانید از آنها استفاده کنید. از افزونه های امنیتی وردپرس گرفته تا افزونه های پشتیبان گیری. بهینه سازی یا ساخت فرم های تماس. البته تعداد افزونه ها آنقدر بی شمار است که نمی‌ توان همه آنها را نام ببرم. شما می توانید از وب سایت های مختلف انواع بیشتری از آنها را بفهمید. البته شما برای اداره یک سایت خود به همه آنها نیاز ندارید. حداکثر ۱۵ تا ۲۰ افزونه برای اداره وب سایت شما لازم است. و بیشتر از آن اضافه کاری است و چندان جالب نخواهد بود. پس بهتر است از افزونه‌ های استفاده کنید که واقعا به آن نیاز دارید و تعدد زیاد در تعداد افزونه ها. می تواند باعث ایراداتی در اداره وب‌ سایت شما شود.

امنیت وب سایت چگونه تامین می شود؟

همانطور که در گذشته گفتم. روش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید امنیت وب سایت خود را بالا و بالاتر ببرید. اگر شما به کد زنی و یا برنامه نویسی مسلط باشید. می توانید این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. اما اگر چنین مهارتی ندارید می توانید به برنامه نویسان این حوزه مراجعه کنید. آنها با توجه به علم بالایی که دارند. می توانند به شما کمک شایانی بکنند. اما در کنار این مسائل می توانید از برخی از پلاگین ها و افزونه های این حوزه نیز استفاده کنید. برنامه نویسان بزرگی جهان چنین افزونه هایی نیز ارائه کردند. تا افراد بتوانند با استفاده از آنها امنیت وب سایت خود را بالا ببرند. اما همانطور که گفتم. باید پلاگین اصل را دانلود کنید. اما اگر پلاگینی که دانلود میکنید اصل نباشد. خطری برای وب سایت شما به شمار خواهد رفت.

پلاگین رایگان بهتر است یا پولی؟

انواع مختلفی از پلاگین ها در اینترنت وجود دارد که گفته می ‌شود در حدود یک میلیون و پلاگین برای وردپرس ایجاد شده است. اما برخی از آنها رایگان است. و برخی از آنها نیز برای دریافت آنها باید پول را پرداخت کنید و. طبق تجربه من شما برای اداره یک وبسایت خوب. نیاز به پلاگین های پولی ندارید. همان افزونه هایی که رایگان هستند. می توانند کار شما را راه بیندازند. اما افرادی که میخواهند هزینه زیادی بکند و امکانات خیلی بالاتری بگیرند. نه اینکه نمی توانند افزونه پولی استفاده کنند. می‌توانند از آنها نیز بهره بگیرند. اما چیزی که برای یک اداره وب سایت نیاز است. همان افزونه های رایگان وردپرس است که در گوگل وجود دارد و می توانید. در بخش سرچ وردپرس به آنها دسترسی داشته باشید. پس بهتر است گنگستر بازی در نیاورید و به دنبال دردسر برای هزینه خرید پلاگین دنبال نکنید.

حداکثر از چند پلاگین می توانم استفاده کنم؟

درست است که در حدود یک میلیون افزونه در وردپرس تعریف شده است. اما درست نیست که شما بخواهید از همه آنها برای وب سایت خود استفاده کنید. شما بهتر است از تعداد افزونه ای که مورد نیاز شما هست. استفاده کنید. تا بتوانید وبسایت خود را اداره کنید. بدانید که پلاگین هایی که دانلود می کنید و آن را روی وردپرس خود نصب می کنید. باعث می‌شود تعدادی کد از برنامه نویسی وارد وب سایت شما شود. البته اگر این کد ها به درستی نوشته شده باشد و افزونه ها دارای اعتبار باشند اشکالی در وبسایت شما ایجاد نخواهد کرد. اما بهتر است که شما به تعداد بالا افزونه نصب نکنید. آن هایی را نصب کنید که فقط از آنها استفاده می کنید. خیلی دیدم افرادی که پلاگین هایی را نصب کردند که هیچ وقت از آنها استفاده نمی‌کنند.

میزان توصیه شده در مصرف پلاگین؟

بهتر است که از حدود ۱۵ تا ۲۰ پلاگین استفاده کنید. تا میزان حجم وب سایت شما نیز بالا نرود. چرا که همانطور که گفتم هر پلاگین که نصب می ‌شود. خطوطی از کدها در وبسایت شما. ایجاد می کند که ممکن است آن کد ها چندان جالب نباشند. و برخی از آنها نیز حتی مخرب باشند. در نتیجه باعث میشود که به وب سایت شما آسیب وارد شود. از پلاگین های معروف استفاده کنید. آنهایی که خیلی توصیه می شود و باعث می ‌شوند که وب سایت شما کارآمد تر و بهتر باشد. سعی کنید از جاهای دیگه که اعتبار ندارد. به هیچ عنوان پلاگین دریافت نکنید. حتی اگر پلاگین رایگان بود. فقط و فقط از قسمت سرچ وردپرس به پلاگین ها دسترسی داشته باشید. و آنها را نصب کنید. نصب پلاگین انقدر آسان است که با یک یا دوبار انجام دادن کامل بر روی نصب افزونه ها مستر میشویم.

قابلیت وردپرس آیا به افزونه ختم می شود؟

مسلما وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای جهانی است که قابلیت های بیشماری دارد. افزونه ها یکی از قابلیت‌ های بیشمار وردپرس هستند. یکی از قابلیت هایی که می تواند داشته باشد و باید از آن نام ببریم. این است که به تعداد زیادی از زبان های زنده دنیا ترجمه شده است. حتی به زبان شیرین فارسی نیز ترجمه شده است. همین ترجمه به تعداد بالای زبان ها باعث شده است که در جهان هم گیر باشد. از طرفی قابلیت وردپرس را می‌ توان. در این بیان کرد که خیلی کار با آن آسان است. شاید فکر کنید چون استفاده از آن آسان است. استفاده از آنها چندان کارآمد نیست. اما در برعکس هر چقدر که از کارایی وردپرس بگویم کم گفتم. هم کار با آن آسان است و همین که قابلیت های بی شماری را برای مدیریت وب سایت به شما می دهد.

پلاگین ها وردپرس را به بلوغ رساندند…

وردپرس وقتی که ارائه شدو مقدار زیادی از قابلیت ها را داشت. و این قابلیت را با اپدیت های متعدد بیشتر بیشتر می کرد. اما پلاگین ها نقطه عطف و انقلاب وردپرس بود. چیزی که باعث شد خیلی ساده شما بتوانید با وبسایت خود کار انجام دهید. و آن را بهینه و بهینه ‌تر کنید. شما می توانید با افزونه ها یا همان پلاگین هایی که نام برده می شود. وب سایت خود را سئو کنید. سئو کردن باعث می شود که موتورهای جستجوی گوگل که توسط ربات ها بررسی می‌ شود. از شما خوششان بیاید. و وبسایت شما را به رنک یک نزدیکتر کند. هرچه رنک شما در گوگل بالاتر برود. مسلما بازدید بالاتر میرود. و هر چقدر هم که بازدید بالاتر برود. در نتیجه پول بیشتری. وارد حساب شخصی شما خواهد شد که این هدفی است که هر فردی که در این حوزه کار می‌کنند دارد.

توصیه من

و اما در آخر توصیه من در استفاده از پلاگین ها این است که به تعداد محدود از آنها استفاده کنید. و سعی کنید از معروف‌ ترین آنها بهره بگیرید. تا بتوانید امنیت وب سایت خود را بالا ببرید. در کنار افزونه هایی که استفاده می کنید. حتما از پلاگین های بهینه ساز نیز استفاده کنید. آنها باعث می‌ شوند که بهینه سایت شما بالاتر برود. و هرچه سئو بالاتر برود. ربات ها سایت شما را بالاتر می آورند. و شما می توانید سایت خود را در صفحه یک گوگل نیز ببینید. از طرفی به شما پیشنهاد می کنم. از پلاگین های پولی هم استفاده نکنید. چرا که افزونه هایی که به صورت رایگان در جهان ارائه شده اند می توانند کار شما را به مقدار خیلی زیادی راه بیندازد.

عدم نیاز ما به افزونه پولی

شما نیازی به این ندارید که برای استفاده از پلاگین ها هزینه را پرداخت کنید. و در آخر این را باید بگویم که برای امنیت بالاتر باید پلاگین ها را از بخش سرچ وردپرس پیدا کنید. تا بتوانید پلاگین ها را به صورت اصل. دانلود کنید و به صورت نسخه های فیک که باعث می شود. امنیت وب سایت شما پایین و پایین تر بیاید استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *