محصولات ما
بزن بریم
محصولات ما

اموزش ثبت مکان در گوگل مپ چگونه است ؟

امروزه شما وقتی که می خواید برید شهر جدید و یا به یک آدرس جدید بروید. نیاز به برنامه هایی دارید. تا به شما کمک کنند تا در کم ترین زمان ممکن. به مقصد خود برسید و در جایی که نمیشناسید گم نشوید. در واقع گوگل مپ یکی از همین برنامه هاست که. به شما کمک می‌ کند. در واقع امر به شما کمک می کند. تا راه درست را پیدا کنید و از مسیرهای بیراهه فاصله بگیرید. اما مکان هایی که در گوگل مپ وجود دارند. نیاز دارند تا ثبت شوند. و در ابتدا این مکان ها ثبت نیستند. پس باید یاد بگیریم مکان هایی که وجود دارند را ثبت کنیم. چرا که ممکن است مشتری های ما در راه رسیدن به کسب و کار ما گم شوند. و ما آن مشتری را از دهت بدهیم. پس گوگل مپ کمک می کند به چنین مشکلاتی که وجود دارد نخوریم.

ثبت مکان در گوگل مپ

در واقع موتور جستجوی قدرتمند گوگل. به منظور بزرگ شدن و توسعه کسب و کارهای مختلف. اعم از رستوران ها بیمارستان ها پمپ بنزین ها و یا مکان های دیگر در سراسر دنیا. امکاناتی را در اختیار افراد قرار داده تا آنها بتوانند. مکان خود را در گوگل ثبت کنند. آنها اینگونه می توانند برند خود را برای همه افرادی که می خواهند از گوگل مپ برای پیدا کردن آدرس استفاده کنند نشان می دهد. در واقع یکی از مطرح‌ ترین خدماتی که در گوگل مپ حضور دارد. و آن را نیز به ایرانی ها ارائه کرده است. همان ثبت مکان در گوگل مپ هست. شما زمانی که کسب و کاری دارید و می خواهید. آدرس آن را به مشتری های خود دهید می توانید از گوگل مپ استفاده کنیم. چرا که دسترسی به گوگل مپ برای همه باز است. و همه اقشار جامعه می توانند از آن استفاده کنند.

چگونه مکانی را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

ثبت مکان در گوگل مپ در واقع امری رایگان است. و شما می توانید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای مکانی که دارید را در این پلتفرم ثبت کنید. شما می توانید ثبت مکان را به دو صورت دسک تاپ و گوشی همراه انجام دهید. که به شما پیشنهاد می ‌کنم ثبت مکان را با استفاده از صفحه دسکتاپ انجام دهید. تا خیلی راحت تر کاری که می خواهید را انجام دهید. خدایی نکرده دچار هیچگونه اشتباهی در امر ثبت مکان در گوگل مپ نشوید. برای اینکه بتوانیم مکانی را در گوگل مپ ثبت کنیم. باید وارد وبسایت گوگل مپ شویم. در واقع شرکت گوگل زمانی که گوگل مپ را ارائه کرد. وب سایتی را نیز برای آن ایجاد کرد. تا شما بتوانید مستقیم وارد سایت شوید. و مکانی را که میخواهید را در گوگل مپ ثبت کنید. ثبت مکان در گوگل باعث میشود کار برای همه افراد عیان شود.

چرا باید مکان در گوگل مپ ثبت شود؟

فرض می کنم شما یک مغازه مکانیکی برای خودروهای سواری دارید. زمانی که شما مغازه خود را که مکانیکی است. را در گوگل مپ ثبت می کنید. در این صورت افرادی که در شهر شما تازه حضور پیدا کردند. و مکان های مختلف شهر آشنایی ندارند وارد گوگل مپ می شوند. و به دنبال مکانیکی های سطح شهر می گردند. درست است که شاید مکانیکی های زیادی در سطح شهر وجود دارد. اما از آنجایی که تعداد مکانیکی های ثبت شده در گوگل مپ بسیار کم است. احتمال اینکه آن فرد مشتری شما شود خیلی زیاد است. در واقع شما با ثبت مکان در گوگل مپ می‌ توانید مشتری های بیشتری را نسبه به  قبل برای خود دست و پا کنید و خیلی راحت کسب‌ و کاری که دارید را برای همیشه توسعه و گسترش دهید. شاید با این گفته وسوسه شدید تا مکان خود را در گوگل ثبت کنید.

مزایای ثبت مکان در گوگل مپ

زمانی که مکان خود را در گوگل مپ ثبت می کنید. مزایای مختلفی را می توانید به دست بیاورید که از جمله آنها این است. اضافه کردن مکان به گوگل مپ این امکان را برای شما و کاربرانی که در گوگل مپ حضور دارند فراهم می‌ کند که. اگر نام شرکت یا فروشگاه مکانیکی یا حتی بیمارستان و هر مغازه های دیگری که شما در آن خدمات ارائه می‌ کنید. در گوگل جستجو شود. در سمت راست نتایجی که گوگل برای افراد ایجاد می کند. نقشه گوگل مپ به همراه اطلاعات مختلفی که برای کسب و کار شما و خدماتی که شما ارائه می ‌کنید برای افرادی که در اینترنت وجود دارند نمایش می دهد. علاوه بر این موضوع مکان شما در اپلیکیشن و وب سایت گوگل مپ نیز برای کاربران نمایش داده خواهد شد. و می تواند کسب و کار شما را بیشتر در معرض دید دیگران قرار دهد.

چه آدرس هایی معمولا در گوگل مپ ثبت می شوند؟

اگر همین الان وب سایت گوگل مپ رو باز کنید. متوجه می شوید. تعدادی از مکان های خاص در همه شهرها مشابه هستند. مثلاً شما زمانی که گوگل مپ شهر خود را باز می کنید. متوجه می شوید که بیمارستان در گوگل مپ ثبت شده است. یا مثلاً پمپ بنزین نیز از جمله مکان هایی است که در گوگل همیشه ثبت شده‌ اند. آتش نشانی یا مراکزی که به صورت اداره دولتی است. به احتمال خیلی بالا در گوگل مپ ثبت می شود. و شما زمانی که از مکان این جور شرکت ها و ادارات خبر ندارید. می توانید از گوگل استفاده کنید. تا به این مکان ها دسترسی داشته باشید. علاوه بر این مراکز و مغازه های دیگری نیز در گوگل مپ حضور دارند. اما به شرطی که صاحب این مغازه ها و مالکان آنها آن مکان ها را در گوگل مپ ثبت کنند. تا پدیدار شود.

مکان های اضطراری ثبت شده در گوگل مپ

همانطور که در گذشته گفتم. یکسری از مکان ها همیشه روی گوگل مپ حضور دارند. و در همه شهرها و روستاها این مکان ها در روی گوگل مپ قرار دارند. در واقع این ادارات باید در گوگل مپ حضور داشته باشند. چرا که افراد ممکن است. برای دسترسی به آنها نیاز به آدرس دقیق داشته باشند. مسلما همه افرادی که در یک شهر قرار دارند. همه آدرس ها را بلد نیستند. یا ممکن است افراد غریبه بخواهند به یک شهر دیگر یا یک اداره در یک شهر دیگر بروند. در این صورت میتواند از گوگل مپ استفاده کند. تا این مکان های اضطراری را پیدا کنید. مکان های اضطراری شامل بیمارستان ها آتش نشانی ها ادارات مختلف از جمله ادارات گاز ادارات برق تامین اجتماعی و سایر اداراتی است که شما مسلما آن ها را در روی نقشه گوگل مپ هر شهری که هستید یا نیستید آنها را خواهید دید.

چگونه متوجه شوم ثبت مکان در گوگل مپ انجام شده؟

در واقع در اکثر موارد بعد از اینکه شما مکان مورد نظر را در گوگل مپ ثبت می کنید. بین چند دقیقه یا حتی ممکن است تا چند روز طول بکشد. پس از ثبت درخواست شما مکان مورد نظر در گوگل مپ ثبت شود و زمانی که ثبت شود. شما آن مکان را روی گوگل مپ خواهید دید. البته برای اینکه شما زودتر متوجه شوید و در اسرع وقت متوجه ثبت شدن آن بشوید. گوگل از طریق یک ایمیلی که شما با آن اکانت را ساختید و مکان را ثبت کردید. به شما اطلاع می دهد. و شما باید ایمیل خود را چک کنید. تا متوجه شوید آیا مکان شما روی گوگل مپ پیاده سازی شده است یا نه. قطعا همه اطلاعاتی که می خواهیم روی آن ایمیل قرار دارد. شک نکنید گوگل کار خود را بلد است. اشتباهی در زمینه ارسال ایمیل رخ نخواهد داد که بخواهد نگران کند.

چرا گاهی ثبت مکان در گوگل مپ طولانی می شود؟

گاهی اوقات میشنوم افرادی می‌ گویند. چند هفته ‌ای است که مکان خود را روی گوگل مپ ثبت کردم. اما با گذشت چند هفته هنوز مکان روی گوگل مپ ثبت نشده و در حال انتظار قرار دارم. بله گاهی اوقات چنین اتفاقی می ‌افتد. در برخی از موارد تایید شدن لوکیشن شما توسط موتور جستجوی گوگل این امکان دارد تا 2 ماه هم زمانبر باشد. پس در صورتی که شما اطلاعات خود و مکان خود را کاملاً درست تعیین کرده اید. و آن را در گوگل مپ ثبت کرده اید. مشکلی وجود ندارد و توسط گوگل تایید خواهد شد. پس شما در این زمان فقط نیاز دارید که صبر کنید. مسلما تعداد درخواست هایی برای گوگل خیلی زیاد است. پس آنها مدتی طول می‌ کشد تا بتوانند به همه درخواست پاسخ داده تا آنها را تایید کنند.

آیا می توانم مکان خود را در گوگل مپ ویرایش کنم؟

برای پاسخ به این سوال. می توانیم از تجربه های عینی خود در شبکه های مجازی مثل تلگرام و اینستاگرام استفاده کنیم. قطعا شما هم دیده اید. برای گاهی سرگرمی. افرادی نام یک مکان را به نامی خنده دار تبدیل می کنند و آن را در اینستاگرام و تلگرام نشر می دهند. پس از این موضوع متوجه می‌شویم که بله. ما می توانیم مکان خود را در گوگل ویرایش کنیم. و آن طوری که تغییرات روی کاربری کسب و کار خود ایجاد کردیم آن را در نقشه گوگل مپ نیز  تغییر انجام دهیم. پس مکان در گوگل . اگر در ابتدا دچار اشتباه بود. می‌تواند اصلاح شود. اما فقط با اشتباه اولیه فقط دلیل بر ویرایش نیست. در واقع شما گاهی ممکن است که بخواهید کسب و کار خود را تغییر دهید. و یا اینکه کسب و کار خود را به مکان دیگری که نقل مکان کردید منتقل کنید.

آیا امکان دارد مکان من را در گوگل کسی تغییر دهد؟

گزارش ها راجع به این موضوع دریافت کردم که برخی می ‌گویند. مکان من که در گوگل ثبت شده بود. توسط شخص دیگری تغییر داده شد. متاسفانه چنین موضوعی وجود دارد. و این مکان هایی که شما در گوگل ثبت میکنید. عمومی است. افرادی می‌توانند آنها را تغییر دهند و شما نیاز دارید که آن را به حالت اولیه برگردانید. شما در صورتی که چنین اتفاقی دوست ندارید برای شما بیفتد. به شما پیشنهاد می کنم. هفته ای یکبار مکان خود را در گوگل بررسی کنید. و ببینید که آیا تغییر کرده است یا نه. اگر تغییر نکرده است که خوب هیچی. اما اگر تغییر کرده بود آن را ویرایش کنید. متاسفانه یکی از باگ های گوگل مپ است که امیدوارم در آینده درست شود.

هزینه ثبت مکان در گوگل مپ چقدر است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید. ثبت مکان در گوگل هزینه ای را برای شما نخواهد داشت. در واقع شرکت گوگل ثبت مکان در گوگل مپ را کاملا رایگان قرار داده. تا همه افراد بتوانند بدون هیچ محدودیتی مکان مورد نظر خود را ثبت کنند. البته این بدان معنی نیست که هر کسی هر جایی بخواهد یک مکان را ثبت کند. ممکن است برخی از مکان هایی که شما ثبت می کنید. اصلاً تایید نشود و توسط گوگل رد شود. در واقع این باید شما را خوشحال کند. چرا که برخی از افراد الکی مکان هایی را ایجاد می کنند. در حالی که آن مکان اصلا وجود خارجی ندارد و باعث می ‌شود شما بیشتر گمراه شوید. پس باید به این قانون گوگل خوشحال بود و به آن احترام گذاشت. چرا که این قابلیت رد کردن ثبت های پوچ از گمراه شدن افراد جلوگیری می کند.

سخن آخر

در پایان باید بگویم گوگل مپ یکی از سرویسهایی است که. شما می‌توانید از آن استفاده کنید. تا مکان هایی را که نمی شناسید را در کوتاهترین زمان ممکن آنها را پیدا کنید. ثبت مکان در گوگل مپ یکی از مزایایی است که باعث میشود. دست شما برای ایجاد لوکیشن مکان خود بر روی گوگل مپ باز باشد. و شما هر گونه که بخواهید و در هر  نقل و انتقال ی که روی کسب و کار خود داشته باشید. بتوانید این مکان ها را روی گوگل مپ تغییر دهید. و ویرایش را ایجاد کنید. پس از زمانی که این امکان به صورت رایگان وجود دارد. از آن استفاده کنید و کسب و کار خود را روی گوگل مپ قرار دهید. چراکه ممکن است در آینده این قابلیت پولی شود و شما نتوانید از این قابلیت به صورت کاملاً رایگان و بدون هیچ محدودیتی از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *