محصولات ما
بزن بریم
محصولات ما

گوگل پلی چیست

زمانی که شما موبایلی را خریداری می کنید. و آن را راه اندازی می کنید. مسلما یک سری از اپلیکیشن ها به صورت پیش فرض روی گوشی موبایل شما نصب شده است. این اپلیکیشن ها به دلایل مختلفی این نصبی را از قبل دارند. از نرم افزارهایی مانند گوگل گرفته تا نرم افزارهایی مانند عکاسی. گالری فایل های شخصی و غیره. گوگل پلی یکی از این ابزارها و برنامه هایی است که به صورت پیش فرض در اکثر موبایل ‌ها یافت می ‌شود. کمتر موبایلی را پیدا می‌ کنید که این نرم افزار به شدت قدرتمند و بزرگ در آن یافت نشود. از طرفی افرادی هستند که به واسطه گوگل پلی حتی به درآمد هم رسیده اند. و این افراد بیشتر برنامه‌ نویسان هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر راجع به گوگل پلی و مزایای به شدت قدرتمند و جالبی که دارد برای شما بگویم.

گوگل پلی برای چه شرکتی است؟

همانطور که از نام این نرم‌ افزار پیداست. این گوگل پلی در واقع برای شرکت گوگل است. در واقع زمانی که گوگل بزرگ شد و در تمامی جهان گسترش یافت. اپلیکیشن های مختلفی را به صورت شاخه شاخه ایجاد کرد. تا افراد بتوانند خیلی راحت تر به دنیای اینترنت و گوگل دسترسی داشته باشند. در واقع گوگل ‌پلی شاهکاری از شرکت گوگل بود. تا افراد بتوانند برنامه هایی که می‌ خواهند را خیلی سریع و راحت برای خود نصب کنند. البته این را بدانید که گوگل پلی شاهکاری برای گوشی های اندروید است. که یک منبع نامحدود از اپ های مختلف برای اندروید در دسترس کاربران فضای مجازی قرار می دهد. این اپ ها شامل بازی های گوناگون و اپلیکیشن های کاربردی برای شما است. در ادامه با من همراه باشید تا بیشتر راجب این اپ بسیار جذاب گوگل که امروزه هم همه گیر شده با شما بیشتر گپ بزنم.

این اپلیکیشن کی و چگونه ایجاد شد؟

در واقع گوگل پلی یک سرویس پخش محتوایی دیجیتال برای گوشی های اندروید است. که از شرکت گوگل ایجاد شده است. یک فروشگاه آنلاین ارائه دهنده انواع مختلفی از اپلیکیشن‌ ها است. اما اگر بخواهید بهتر بدانید. این فروشگاه بیشتر برنامه های خود را به صورت رایگان ارائه می دهد. گوگل پلی در سال ۲۰۱۲ مارس معرفی شد. زمانی که این اپلیکیشن که به واسطه گوگل ایجاد شد. خدمات دو برند سابق اندروید و مارکت گوگل موزیک را ادغام کرد. و برند جدیدی به نام گوگل پلی را معرفی کرد. پس می توانیم بفهمیم که در دنیای اینترنت اپلیکیشن ها به دو بخش تقسیم می شوند. اول قبل از سال ۲۰۱۲ میلادی و بعد از سال ۲۰۱۲ میلادی. یعنی زمانی که گوگل پلی در واقع پا به عرصه اینترنت گذاشت. و باعث شد که جهان اینترنت شکل دیگری به خود بگیرد. تا با آن به تکامل دست یابد.

کاربرد گوگل پلی در چیست ؟

گوگل پلی کاربردی که برای گوشی های اندروید ایجاد می کند. این است که می توانید شما با یک سرچ ساده در گوگل پلی. به انواع مختلفی از اپلیکیشن های ایرانی و خارجی دسترسی پیدا کنید. و بزرگترین مزیت گوگل پلی این است که اپلیکیشن های ایرانی نیز در این اپلیکیشن وجود دارند. پس کاربرد گوگل پلی را در اینجا فهمیدیم. اما کاربردی دیگر که می توانید با استفاده از آن به تمامی اپلیکیشن های بزرگ جهان دسترسی داشته باشید. اما کاربرد دیگری که می تواند گوگل پلی برای شما داشته باشد. این است که شما با استفاده از آن می توانید. اپلیکیشن های اصلی را تشخیص دهید. برای کارهای امنیتی و صرافی های مختلف که برای خود اپلیکیشن دارند. با استفاده از گوگل پلی می توانید. اپلیکیشن اصلی را تشخیص دهید و آن را دانلود کنید تا خدایی نکرده مورد حمله هکر ها قرار نگیرید.

گوگل پلی را از کجا دریافت کنم؟

به طور معمول می توانم بگویم. گوگل پلی روی دستگاه شما اگر اندروید باشد به صورت پیش فرض وجود دارد. و احتمالش تقریبا نزدیک به صفر رسید. گوشی شما فاقد گوگل پلی باشد. اما اگر یک درصد این برنامه را روی گوشی خود نداشتیم. می توانید از خود گوگل سرچ کنید و آن را به دست بیاورید. این برنامه می تواند دسترسی به شدت بالایی را برای شما ایجاد کند. تا با استفاده از آن بتوانید به تمامی اپلیکیشن‌ ها دسترسی داشته باشید. بازی‌ های مختلف گرفته تا اپلیکیشن های کاربردی را می توانید. از گوگل پلی دانلود کنید. طرفی  این موضوع را نیز باید بدانید که گوگل پلی می تواند امنیت شما را در اینترنت حفظ کند. و نسبت به برنامه هایی که می ‌تواند برای گوشی شما مخرب و مضر باشند. نیز هشدارهایی را به شما خواهد داد که می‌ تواند جالب توجه باشد.

در این اپلیکیشن چه برنامه هایی یافت می شود؟

شما برنامه ای را پیدا نمی کنید. که در بیرون ایجاد شده باشد  اما در گوگل پلی یافت نشود. مگر اینکه برنامه مجوزهای لازم برای ورود به گوگل پلی را دریافت نکرده باشد. و یا اینکه قوانین گوگل را کاملاً رعایت نکرده باشد. گوگل پلی تقریباً تمامی اپلیکیشن های خوب جهان را در خود دارد. و اگر اپلیکیشنی وجود داشته باشد که. در گوگل بخواهید آن را دانلود کنید. گوگل پلی به شما هشدار می دهد که این اپلیکیشن ضرر و زیان می تواند برای گوشی همراه شما داشته باشد. پس می فهمیم که از نظر اخطار هم می تواند این برنامه برای ما مفید واقع شود. شما هیچ برنامه معروفی را پیدا نمی کنید که در گوگل پلی یافت نشود. تمامی برنامه های معروف و خوب در گوگل حضور دارد و می توانید خیلی راحت آنها را دانلود و بارگیری کنید و از آن استفاده کنید.

اپلیکیشن های مشابه گوگل پلی

زمانی که گوگل پلی منتشر شد. یک سری از اپلیکیشن های مشابه در هر کشوری نیز ایجاد شد. تا بتوانند به صورت کپی از آن استفاده کنند. اپلیکیشن های مانند گوگل در ایران هم یافت می‌ شود. که نمونه‌ های مختلفی نیز دارد که شما با استفاده از آنها می توانید. اپلیکیشن های مخصوصا ایرانی دسترسی داشته باشید. اما در این اپلیکیشن ‌ اگر می خواهید به دنبال اپلیکیشن های خارجی بگردید. کمی ممکن است با مشکل روبرو شوید. چرا که نسبت به نسخه‌ های خارجی کمی گارد وجود دارد. اما بهتر است که از اپلیکیشن گوگل پلی استفاده کنیم. و همچنین این پیشنهاد را به شما دارم. تا از این اپلیکیشن در هر برنامه ای که می خواهید استفاده کنید. این گونه خیلی راحت می توانید به اپلیکیشن های بزرگ جهان نظیر تلگرام و اینستاگرام راه پیدا کنید و از آن ها بهره بگیرید.

محدود شدن این برنامه

با توجه به قوانینی که هر کشوری دارد. ممکن است یک سری از اپلیکیشن ها با مشکل محدود بودن مواجه شوند. گوگل هم از این محدود بودن غافل نشده و نسبت به آن محدودیت ‌هایی اعمال شده است. البته محدود بودن کاملاً طبیعی است و در هر کشوری محدودیت چیزی عادی است.در شرایطی که حفظ حریم خصوصی کشورهای مختلف محترم است. و اگر شرکتی نخواهد به آن ها احترام بگذارد. محکوم به محدود شدن و کنار رفتن هستند. پس به شما پیشنهاد می کنم. اگه می خواهید از اپلیکیشنی که استفاده می‌ کنید. از دسترس خارج نشود. به سراغ اپلیکیشن های ایرانی بروید. اپلیکیشن هایی که به شما کمک می کند. تا با استفاده از آنها بتوانیم به دنیای اینترنت دسترسی داشته باشیم. و هر برنامه ای را که می خواهید برای خود دانلود و استفاده کنید. این گونه دیگر دغدغه پیدا کردن برنامه نخواهیم داشت.

امنیت در این برنامه

در بخش تنظیمات گوگل پلی در واقع یک بخش وجود دارد به نام محافظ امنیت. زمانی که این تیک فعال باشد. شما زمانی که بخواهید اپلیکیشن هایی را دانلود کنید. که مخرب باشد و در آن کدهای مخرب وجود داشته باشد. گوگل پلی در واقع به شما اخطاری را می دهد. در نتیجه شما می توانید متوجه شوید که نباید از این اپلیکیشن استفاده کنید. پس می توان گفت امنیت در گوگل پلی جزوه اساسی ترین بخش های این برنامه است. به گونه ای که شما با استفاده از آن می توانید. خیلی راحت و با مقدار بالا امنیت خود را در این اپلیکیشن بالا ببرید. و به شما پیشنهاد می کنم. حتما این بخش امنیتی در تنظیمات پلی را روشن نگه دارید. تا از شما در برابر همه اپلیکیشن های مخرب محافظت کند. در واقع اگر این بخش مهم کار نکند یا هر چیزی خیلی بد خواهد شد.

محافظ امنیت گوگل پلی

همانطور که گفتم. محافظ امنیتی گوگل پلی یکی از بخش‌های مهم گوگل است. تا بتواند از شما در برابر اپلیکیشن های مخرب و مضر محافظت کند. زمانی که شما می خواهید یک اپلیکیشن مضر را دانلود کنید. این اخطارها  را شما دریافت می کنید. اپلیکیشن های مضر به گونه ای هستند. که باعث می شود. اطلاعاتی که شما در گوشی موبایل خود دارید. را به سرقت می ‌برند. این اطلاعات می تواند هر چیزی باشد که یکی از آنها حساب بانکی شماست که. روی گوشی موبایل خود دارید. و زمانی که این اپلیکیشن های مخرب را دانلود می کنید. باعث می شود که شما نتوانید خود را در برابر این اپلیکیشن های مخرب حفظ کنید. و حساب بانکی خود را به صورت کامل از دست خواهید داد. در واقع می توان گفت شما در برابر حمله هکر ها که همیشه هم در کمین اند کاملا بی دفاع خواهید بود.

اتصال اکانت گوگل پلی به جیمیل

زمانی که شما گوگل پلی را روی گوشی موبایل خود برای اولین بار میخواهید راه اندازی کنید. به شما یک پیشنهاد می ‌دهد که بتوانیم جیمیل خود را به اکانت گوگل متصل کنید. در واقع اگر این کار را نکنید. اصلا این برنامه برای شما کار نخواهد کرد و صرفاً هست تا در گوشی موبایل شما باشد. و صرفاً در واقع می ‌توان گفت که می ‌خواهد/ جای گوشی شما را اشغال کند/ پس اولین کاری که شما برای اینکه بتوانید از امکانات گوگل استفاده کنید. این است که اکانت گوگل پلی را به جیمیل خود متصل کنید. و حرکتی که قبل از این کار نیاز است که بزنید. این است که یک اکانت در جیمیل بسازید. همان اکانتی که به آن در واقع ایمیل گفته می شود. چیزی که اگر نداشته باشید. به نوعی گفته می شود شما اصلا عنوان و وجود خارجی ندارید.

آیا تمامی برنامه های موجود در این اپلیکیشن به درد ما میخورد؟

در اپلیکیشن گوگل پلی . مسلما خیلی از برنامه‌ های مختلف وجود دارد. به گونه ای که می‌ توانم بگویم میلیون ها برنامه یا اپلیکیشن در این برنامه قرار دارد. که شما می توانید به هر کدام یک از آنها که بخواهید. دسترسی داشته باشید و آن را برای برنامه گوشی خود آنها را دانلود کنید. اما مسلماً این طیف وسیعی از اپلیکیشن‌های مختلف به درد شما نخواهد خورد. چرا که شما نهایتاً در طول زمان استفاده از موبایل خود نهایتا بخواهید از 3 برنامه استفاده کنید. پس مسلما بیشتر از این به درد شما نخواهد خورد. و سایر برنامه ها برای طیف دیگری از افراد جامعه خواهد بود. شما صرفا نیاز دارید که برنامه هایی را دانلود و روی گوشی خود نصب کنید که بتواند به کار شما بیاید. نه برنامه هایی که فقط هستند تا فضای گوشی شما را اشغال کنند و کارایی هم نداشته باشند.

سخن آخر

در پایان باید بگویم. که گوگل پلی یکی از اپلیکیشن های به شدت بزرگ جهان است که. می توان هم ردیف با برنامه های بزرگی مثل تلگرام و اینستاگرام آن را دانست. و در صورتی که این اپلیکیشن از جهان کنار برود. مسلما مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد می‌ کند. افرادی که می خواهند برای سیستم عامل اندروید گوشی خود اپلیکیشن های مختلف را پیدا کنند. چرا که اگر شما بخواهید از همان تلگرام و اینستاگرام هم استفاده کنید. نیاز دارید از یک جایی دانلود کنید و کجا بهتر از گوگل پلی است. بهتر است که از گوگل پلی استفاده کنید تا بتوانید به اپلیکیشن های امن و اصلی دسترسی داشته باشید. امیدوارم که از این مقاله لذت برده باشید. و توانسته باشم خیلی خوب راجب گوگل پلی و مضایای آن برای شما سخن بگویم. از این اپلیکیشن استفاده کنید تا امنیت خود را در دنیای گوگل بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *