محصولات ما
بزن بریم
محصولات ما

گوگل اسکولار

در دنیای بزرگ امروز اینترنت. روش های متنوعی وجود دارد که شما می توانید. با استفاذه از آن ها. به مطالبی که دنبال آن ها هستید. دست پیدا کنید. اما یک سری از آن ها هستند. که شما صرفا با استفاده از آن ها. صرفا می توانید به یک سری از اطلاعات خاص. دست پیدا کنید. یکی از آن ها که امروز می خواهم راجع به آن با شما. سخن بگویم. موتور جستجوی اسکولار. یا همان گوگل اسکولار است. همان طور که از نامش پیدایت. گوگل اسکولار زیر شاخه ای از گوگل است. این موضوع را می توانیذ از راه نام آن هم متوحع شوید در ادامه این مقاله با من همراه باشید تا بیشتر راجع به. این بخش از علم اینترنت. که می توانم به جرات بگویم. به شدت به درد افرادی میخورد که. به ‌دنبال تحقیقات علمی هستند. البته به درد سایر افراد هم تا حدودی. خواهد خورد.

نحوه نمایش اطلاعات در گوگل اسکولار

زمانی که شما. از گوگل اسکولار استفاده می کنید. و می خواهید یک عبارت را. جستجو کنید. در واقع گوگل اسکولار به صورت پایه ای. در واقع مطالب را با توجه به میزان هم خوانی که. با کلمات جستجو وارد شده دارد. را برای شما نشان می‌ دهد. اما این امکان را نیز در اختیار شما قرار می‌ دهد که. نتایج را آنطور که میخواهید. قرار دهید. در واقع منظور من این است که. شما می توانید .نتایج مورد نظر را شخصی سازی کنید. در قسمت سمت چپ شما متوجه می شوید که. قسمتی وجود دارد. که شما می توانید. نتایج را بهینه تر کنید. همین موضوع باعث می‌شود که. افرادی که می خواهند. به اطلاعات مهم و حساسی دسترسی داشته باشند. خیلی راحت با یک سری از اطلاعات. کاملاً طبقه بندی شده رو به رو باشند. و خیلی سردرگم و گیج نشوند که. همین امتیاز مثبتی. برای اسکولار است.

گزینه های موجود برای هر جستجویی که انجام می شود؟

زمانی که شما. عبارت مورد نظر را در گوگل اسکولار. وارد می کنید. باعث میشود که. چند گزینه برای شما باز شود. که در حین ارائه. برخی اطلاعات اولیه و پایه ای. اسناد یا دسترسی به مقاله مورد نظر تسهیل شود. در قسمت مختلف شما مقالات. را به دو صورت می توانید. مشاهده کنید. در واقع با لینک هایی که برای شما قرار می دهد. شما می توانید مقاله را به یک صورت مشاهده کنید. مثلاً شما می‌خواهید. مقاله شما در یک بخش خاص وجود داشته باشد. یا اینکه نه مقاله شما در یک اپلیکیشن دیگری برای شما نمایش داده شود. این در واقع قدرت گوگل اسکولار است. که به شما چنین حق انتخابی می‌ دهد. تا بخش مورد نظر خود و نحوه دریافت اطلاعات را برای خود انتخاب کنید. این حق انتخاب باعث می شود که. شما علاقه  خیلی بیشتری به موتور جست و جو گر سکولار داشته باشید.

آیا در گوگل اسکولار فارسی می توان جست وجو کرد؟

از آنجایی که ما ایرانی هستیم. و می‌خواهیم خیلی راحت. به زبان خودمان در اینترنت جستجو کنیم. دوست داریم که. در گوگل اسکولار همین ویژگی را داشته باشیم. با وجود اینکه. نسخه فارسی گوگل اسکولار. در دسترس کاربران قرار دارد. اما متاسفانه جستجوی فارسی. در آن به سختی امکان پذیر است. در واقع جست و جو کردن. گوگل اسکولار به فارسی. به این صورت است. کلید واژه را به زبان فارسی در قسمت جستجو شما می توانید وارد کنید. و سپس باید. بر روی جستجو کلیک کنید که. این گونه می توانید. به نتایج فارسی دسترسی داشته باشیم. اما از آنجایی که. گوگل اسکولار بیشتر راجع به مقالات خارجی. است. و کمتر راجع به مقالات فارسی اطلاعات دارد. شما اگر بخواهید. به اینکه بتوانید. به زبان انگلیسی جستجو کنید می توانید. نتایج بهتری بگیریم. چرا که مطالب و مقالات مهم. به زبان انگلیسی  در جهان منتشر می شود.

آیا گوگل اسکولار می تواند جای کتاب های فیزیکی را بگیرد؟

اگر بخواهیم به این سوال جوابی دقیق بدهیم. باید به گذشته و حال نظر بیفکنیم. از آن جایی که دنیا هر روز در حال. پیشرفت کردن است. شما باید به سراغ چیز های جدید تر بروید. تا بتوانید به علوم جدید دسترسی داشته باشید. از طرفی باید این علوم به گونه ای باشد که. شما بتوانید نظر خوبی را نیز از آن. برای خود داشته باشید. چرا که این حجم از اطلاعات اگر. نظمی هم نداشته باشد. می تواند باعث سر در گمی شود. چیزی که مسلما باعث می شود. در سیل زیادی از اطلاعات غرق شویم. پس بله این امکان وجود دارد. که گوگل اسکولار در آینده جای کتاب ها را بگیرد.

گوگل اسکولار بهشت افراد علمی است

مسلما شما با روش های مختلفی می توانید به اطلاعات مد نظر خود دست پیدا کنید. این اطلاعات می تواند شامل تحقیقات علمی باشد. و یا اینکه شما با این اطلاعات صرفا به سوال های روز مره زندگی خود می توانید پاسخ دهید. اما مبحث گوگل اسکولار بیشتر به درد دسته اول می خورد. یعنی افرادی که به دنبال تحقیقات علمی و عمیق هستند شاید بتوانم بگویم. بهترین و آسان ترین سرویس گوگل در جهان همین گوگل اسکولار است. که میتواند به تحقیقات علمی شما پاسخی درست بدهد. آن هم بدون اینکه نیاز باشد‌. شما بخواهید. سختی زیادی را در جهت. به دست اوردن تحقیقات علمی داشته باشید. در واقع این خاصیت جهان مدرن امروز است. چیزی که کمک می کند. تا ما نیاز نداشته باشیم. برای اینکه به خواسته های خود برسیم. دست به کار های خیلی خفن بزنیم. چیزی که در آینده راحت تر نیز می شود.

گوگل اسکولار چه داده هایی را در دل خود ذخیره کرده است؟

شرکت های بزرگ. از جمله شرکت گوگل. اطلاعات زیادی دارند. اما مسلما اطلاعات و آمار ها. به مقدار زیاد به افراد توضیح نمی ‌دهند. و یک سری اطلاعات را همیشه برای خود. محرمانه نگه می دارند. تا در روز مبادا و روزی که نیاز باشد. آنها را رو کنند. شرکت گوگل نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع این شرکت تاکنون. آمار دقیق و چندان رسمی را. از تعداد منابعی که در این گوگل اسکولار. یعنی بخش کوچکی از گوگل وجود دارد. را ارائه نداده است. اما طبق آمارهایی که وجود دارد و. آمار هایی که رسمی هم نیست. در سال ۲۰۱۷ میلادی. این موتور جستجو. بیش از ۲۱۰ میلیون سند و مقاله. پایگاه اطلاعاتی خود داشته است. در واقع این اطلاعات را. در دل خود ذخیره کرده. تا افرادی که می خواهند. به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. خیلی راحت به این مهم دست داشته باشند.

کاربرد های موتور جست و جوی اسکولار چیست؟

زمانی که شما. با گوگل اسکولار به یک سری اطلاعات و پژوهش های علمی دسترسی پیدا می کنید. نیاز دارید که بدانید. این پژوهش ها. دارای اعتبار هستند یا نه. در واقع شما با استفاده از. اسکولار می ‌توانید. سنجش اعتبار مقالات و نویسنده های. آنهایی را که نشر داده اند. را برای خود داشته باشید. دیگر موضوع. امکان مشاهده مقالات. خود به زبان های مختلف است. در واقع مقالاتی که. وجود دارد. با توجه به اینکه. افراد از کشورهای زیادی. به این مقالات رجوع می ‌کنند. نیاز دارند که. بتوانند آنها را متوجه شوند. یا حتی برای خود بخوانند. برای همین مقالات. به زبان‌ های مختلف ترجمه و انتشار داده شده است. ذخیره سرچ ها و حتی  جمع آوری اطلاعات. نیز یکی دیگر از مزایای قابلیت های گوگل اسکولار است. در واقع شما هیچ کجا. نمی توانید چنین قابلیت هایی برای خود در اینترنت جهان پیدا کنید.

ویژگی های منحصر به فرد گوگل اسکولار

در کنار قابلیت‌ های جذابی که. گوگل اسکولار دارد. قابلیت هایی هم هستند که. باعث شده این موتور جستجوی کوچک. که در دل یک موتور جستجوی بزرگ. یعنی گوگل هست. منحصر به فرد باشد و باعث شود که. امکانات و کاربردهای آن. هر روز بالاتر و بالاتر برود. یکی از آنها پیشنهاد هایی برای جستجوی پیشرفته. در واقع جستجوی پیشرفته. در موتورهای جستجوی بزرگ مثل گوگل. باید وجود داشته باشد. تا بتواند خیلی راحت تر به چیزهایی که می خواهند. دسترسی داشته باشند. پیدا کردن متن کامل اسناد و مقالات علمی. در فضای اینترنت نیز. یکی دیگر نیازهای افرادی است که. می خواهند. به این علوم دسترسی داشته باشند. زمانی که شما می‌خواهید. پژوهش دسترسی داشته باشید. باید یکسری از اطلاعات را داشته باشید که. این اطلاعات باید. به صورت کامل باشد. تا بتوانید بهترین نتیجه رو بگیرید. که گوگل اسکولار این اطلاعات را. در اختیار شما قرار می دهند.

مضایای اسکولار در چیست؟

مسلما گوگل اسکولار. با توجه به اینکه. اطلاعات زیادی در خود دارد. یک سری از قابلیت های دیگر را نیز دارد. که در واقع دسترسی به آنها باعث می شود که. شما بتوانید راحت تر کارهای خود را. پیش ببرید. یکی از امکانات دیگری که. گوگل اسکولار در دل خود دارد. این است که شما می‌ توانید. با استفاده از آن در پیدا کردن. متن کامل مقالات علمی در فضای اسکولار را داشته باشید. در واقع اگر شما یک بخشی از یک سند یا مطلبی را. داشته باشید. می ‌توانید در این پلتفرم. به آن دسترسی داشته باشید. یکی از موارد جستجوی مقالات. بر اساس سال انتشار است. مثلاً یک مقاله را می خواهید. مثلا برای سال ۲۰۲۰ را مشاهده کنید. راحت با استفاده از این موتور جست و جوی کوچک. می توانید به این مهم دست پیدا کنید. همین این موتور را برای ما جذاب تر خواهد کرد.

نکات مهمی که باید راجب کار در اسکولار بدانید

در هر گونه از موتور های جستجو گر. و یا اینکه در هر پلتفرم که. شما می‌ خواهید. فعالیت کنید. یک سری از شرایط را شما باید. رعایت کنید. تا بتوانید. بهترین کارایی را از آن مورد برای خود داشته باشید. گوگل اسکولار هم همین است. زمانی که شما می‌ خواهید. از آن استفاده کنید. یک سری از مسائل را اگر شما بدانید. نه تنها ضروری است. بلکه باعث می ‌شود که. شما صرفاً تجربه جذاب تری. را در گوگل اسکولار داشته باشید. مثلا گوگل اسکولار. به بزرگی و کوچکی حروف حساس نیست. در نتیجه امر شما می توانید. هر گونه که بخواهید. در آن جستجو کنید. تمام متن مورد نظر شما. برای پیدا کردن نتایج. جستجو می شوند. که این می ‌تواند خیلی جذاب باشد. مسلما برای شمایی که می خواهید. دنبال مطالب علمی موجود در حوزه. های مختلف باشید. در این زمان اسکولار به درد شما می خورد.

ترفند های جذاب گوگل اسکولار چیست؟

همانطور که در قسمت قبلی گفتم. دانستن یک سری از مسائل. باعث می شود که. شما در هر پلتفرم و موتور جستجوگر. مختلفی که می ‌خواهید کار کنید. خیلی راحت تر باشید. در واقع گوگل اسکولار. همچنین قابلیت هایی دارد. یکی از آنها این است که. استفاده از کاراکتر قبل و بعد از عبارت جستجو. باعث می شود. که نمایش داده شدن. منابعی که کل عبارت وارد شده را در بر می گیرد باشد. در واقع زمانی که. شما کاراکتر را قبل و بعد از عبارت مورد نظر. خود قرار می دهید. باعث می شود که. منابعی که کل عبارت را. شامل می شود. برای شما نشان داده شود. همچنین کاراکتر قبل از کلید واژه ها. باعث جستجو به همراه کلمات مترادف می‌ شود. این موضوعات را اگر بلد باشید باعث می شود که. شما اطلاعات بیشتری را کسب کنید. اطلاعات هم موضوع مهمی در روزگار الان به شمار میرود.

سخن پایانی

همانطور که فهمیدید. گوگل اسکولار یک بخش از گوگل است. که شما باید. به چشم موتور جستجوگر می توانید به آن مشاهده کنید. اما با این مضمون که. شما با این موتور جستجو فقط می توانید. به مطالب علمی. اسناد و مدارک دسترسی داشته باشید. که توسط افرادی در گوگل نشر داده شده است. شاید در موتور جستجوی خود گوگل. می توانید به تمامی مطالب علمی. غیر علمی و غیره دسترسی داشته باشید. اما صرفا در گوگل اسکولار. می‌ توانید به مطالبی که صرفاً. راجع به علم است. دسترسی داشته باشید. که با کمی جستجو. می توانید به این علوم. دسترسی داشته باشید. امید دارم. از این مقاله لذت برده باشید. و توانسته باشم. تمامی قسمت های گوگل اسکولار را. برای شما شرح داده باشم. تا شما بتوانید کم و کیف موضوع مهم اسکولار را متوجه شوید. به امید دیداری دیگر تا بتوانم تجربه هایم را با شما درمیان بگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *